21 sierpnia 2021 r. w ramach Dni Gminy Borki na stadionie sportowym odbył się V Bieg Pamięci Dywizjonu 303 w Starej Wsi, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasza Wspólna Sprawa przy współudziale Gminy Borki, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Sołectwa Stara Wieś oraz Fundacji My Słowianie.

V Bieg Dywizjonu 303 został objęty patronatem honorowym Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Starostę Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.

Duża frekwencja świadczy o rokrocznie rosnącej popularności tego wydarzenia. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Kowalczyk, dyrektorzy placówek oświatowych gminy, radni Gminy Borki oraz przedstawiciele sołectw.

Bieg był poświęcony pamięci wspomnianego pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych, w szczególności płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego, dowódcy Dywizjonu 303. W biegach wzięło udział 190 biegaczy w trzech dystansach. Natomiast w biegach dziecięcych uczestniczyło prawie 130 dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w postaci przepysznej grochówki przygotowanej przez pracowników szkół.

Wzorem lat ubiegłych dzięki sponsorom odbyło się losowanie nagród wśród uczestników biegu. Do wygrania były m.in. hulajnogi, sprzęt sportowy i turystyczny, talony do salonu fryzjerskiego „Agnieszka” oraz gabinetu rehabilitacyjnego Moniki Romanowskiej. Piknik rodzinny rozpoczęły pokazy zumby, pokazy gimnastyczne, pokazy tańca towarzyskiego, zawody, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni: strzał z wiatrówki, strzał do bramki oraz „Strong Man”. Dzieciom czas umilali animatorzy oraz dmuchany plac zabaw.

Nie sposób pominąć sponsorów wydarzenia. Wsparcie finansowe stanowi nieocenioną pomoc. Wśród sponsorów znaleźli się: Przedsiębiorstwo Handlowe KONRAD, Zakłady Optyczne Grażyna i Zbigniew Nowiccy, Adam Karpiuk P.U.U. PAGOS, Przedsiębiorstwo Usług Elektrotechnicznych i Handlowych „ELTO” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Auto Podlasie Toyota Siedlce, Jacek Śledź Hydropartner s.c., Gabinet Rehabilitacyjny Monika Romanowska, Izdebski Mirosław Stacja Kontroli Pojazdów, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „U Wiktora” Joanna Sugier, Usługi Geodezyjne Komoń Emil, Wulkanizacja Opony Dominik Kulenty, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Jadwiga Lewczuk, Art. Hydrauliczne i Budowlane Ewa Zając, Salon Fryzjerski „Agnieszka”, Duda Damian Zakład Handlowo-Usługowy ADEPT, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe MEL-KAN Jakubiak Kazimierz Franciszek, MK Elektroprojekt Marian Kozik, Lubelskie Kopalnie Surowców Mineralnych, Karol Krasucki Firma Handlowa ASTEK, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Borkach, Elektryczne Usługi Projektowania i Wykonawstwa Wojciech CIOK, Detal Opon Wulkanizacja, Ciężki Eugieniusz Zakład Instalacji Elektrycznych, Smogorzewski Bogdan Piekarnia Stary Piekarz, PHU „HAPERT” HAPONIUK ROBERT“,P. H. U. Hydro-Kan Bartłomiej Haponiuk.
(ek)