W weekend 21/22 sierpnia 2021 roku na hali sportowej ZPO w Borkach odbył się trzeci Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych o Nagrodę Wójta Gminy Borki. W zasadzie powinna to być czwarta edycja. Niestety, pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie konkursu w roku ubiegłym. Po rocznej przerwie udało się zorganizować zawody. Wystawiono ok. 130 modeli konkursowych oraz 30 na wystawie pozakonkursowej. Udział wzięło kilkudziesięciu uczestników. Gminę Borki reprezentowało trzech uczestników: Paweł Steć, Krzysztof Jończak, Mateusz Kowalski.

Wystawę modeli konkursowych odwiedzali mieszkańcy gminy, a także goście Dni Gminy Borki: Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Radzyński Michał Zając, członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Grzegorz Kowalczyk oraz gospodarz gminy Radosław Sałata.

Rafałki objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski i Wójt Gminy Borki Radosław Sałata.

Komisje sędziowskie po wnikliwych pacach przyznały dyplomy i nagrodę rzeczową laureatom poszczególnych klas konkursowych. Wśród laureatów byli także nasi modelarze.

Przyznano również nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów. Naszymi sponsorami byli: Kartonowa Kolekcja, Radosław Pituch, Stanisław Jabłoński, Komoń. Maszyny Rolnicze, Sławomir Kusz, Max Hobby.pl Andrzej Jakus, Arma Hobby, Bonzai Car, Geologia Pomorska Magdalena Tyszecka, Stowarzyszenie Modelarskie Valkiria, Nagrodą Wójta Gminy Borki uhonorowano Pałac Jaźwińskich w Borkach, którego autorem jest pracę Jacek Bołóchowski.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Artura Domańskiego, który podjął się trudnej pracy w roli Sędziego Głównego.

(mg)