26 stycznia odbyło się Spotkanie Noworoczne w Domu Kultury w Sitnie. Wydarzenie było czasem podsumowań ubiegłego roku pracy kulturalnej i inwestycji zorganizowanych przez Gminę Borki.

W tym roku gościliśmy Starostę Powiatu Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, Wicestarostę Michała Zająca, Członka Zarządu Powiatu Grzegorza Kowalczyka oraz Proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Woli Osowińskiej Ks. Kanonika Stefana Kurianowicza. Licznie zebrali się również radni, sołtysi, dyrektorzy szkół i jednostek podległych,  prezesi stowarzyszeń i organizacji, zespoły śpiewacze, koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele OSP działających na terenie Gminy  oraz mieszkańcy gminy.

Jako pierwszy wystąpił Chór Parafialny „Ave Maria ”.
Następnie głos zabrał Wójt Radosław Sałata, który podziękował za aktywną , efektywną i twórczą działalność kulturalną na rzecz Gminy. Zostały również wręczone statuetki i podziękowania dla zasłużonych osób.

Przed zebraną publicznością wystąpili:

– Koło Gospodyń Wiejskich z Sitna
– Zespół Śpiewaczy z Nowin
– Zespół Śpiewaczy „Olszewianki” z Olszewnicy
– Koło Gospodyń Wiejskich „Jutrzenka ” z Woli Chomejowej
– Koło Gospodyń Wiejskich „Osowianki” z Osowna
– Koło Gospodyń Wiejskich z Tchórzewa
– Koło Gospodyń Wiejskich „Paprocie” z Krasewa
– Seniorzy z Gminy Borki
– Grupa „Pod zielonym dębem”

Po części oficjalnej był czas na poczęstunek i wspólną zabawę.

Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i już teraz zapraszamy za rok. 🙂