4 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach odbyły się dwa spotkania autorskie z niezwykłą kobietą, panią Małgorzatą Wojewódzką. Wzięły w nich udział grupa młodzieży ze szkoły w Borkach oraz aktywni seniorzy z naszej gminy.

Autorka książki ” Oczami Wolontariusza” opowiedziała zgromadzonym o swojej wielkiej pasji i potrzebie serca jaką jest pomaganie ludziom w potrzebie. W swojej książce opisuje fundację ” Medical Aid for Poland Fund ” tj. Polską Fundację Pomocy Medycznej działającą przy Polskim Ośrodku Społeczno- Kulturalnym w Londynie, z którą współpracuje. Przedstawiła założycielki i bohaterki tej organizacji, siostry Bożenę i Joannę, które w czasach stanu wojennego organizowały w Anglii pomoc Polakom. Fundacja działa do dzisiaj i wspiera rodaków.

Pani Małgorzata od 8 lat mieszka z rodziną w Londynie i propaguje ideę wolontariatu, dzięki któremu młodzi ludzie rozwijają się, uczą się wrażliwości, a także podnoszą poczucie własnej wartości. Jak w swojej książce mówi pani Małgorzata, „…Wolontariat to szkoła odpowiedzialności za drugiego człowieka, inicjatywy, przedsiębiorczości i empatii. Uczy reagowania na nowe wyzwania kulturowe czy organizacyjne i pozwala na nabywanie innych umiejętności. To może być też świetny sposób na rozwój pasji, budowanie kapitału społecznego i ułatwianie kontaktów międzyludzkich. Może skutecznie odciągać młodych ludzi od świata wirtualnego…”

Autorka książki założyła swoją fundację ” Simply World”, dzięki której będzie miała więcej możliwości pomocy innym.

Mamy nadzieję, że spotkanie z panią Małgorzatą zainspirowało uczestników do angażowania się w pomoc innym i dzięki temu będziemy mieli więcej wolontariuszy w naszej gminie.