Za nami obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku świętowanie było wyjątkowe, ponieważ połączone z obchodami 50. rocznicy utworzenia Gminy Borki.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele powiatu radzyńskiego, lokalne władze samorządowe, oraz mieszkańcy Gminy Borki.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz Gminy Borki, w Kościele Pw. Wniebowzięcia NMP w Woli Osowińskiej.

Następnie uczestnicy udali się pod pomnik przy ZPO w Woli Osowińskiej w celu złożenia kwiatów i zniczy w hołdzie obrońcom Ojczyzny.

Podczas części oficjalnej spotkania głos zabrali: Starosta Powiatu Radzyńskiego – Szczepan Niebrzegowski i Wójt Gminy Borki ppłk rez. dr Radosław Sałata. Podsumowano pracę i działania w Gminie Borki w minionym 50-leciu. Osobom zasłużonym dla Gminy wręczono pamiątkowe podziękowania i wyrazy uznania za wieloletnią służbę dla dobra Gminy.

Uroczystość uświetnił koncert operetkowy zespołu OneOn. Porywające melodie, wspaniałe głosy, zjawiskowe kreacje i przepięknie wykonane pieśni z patriotyczną nutą, stworzyły niezwykłą atmosferę i dodały elegancji całemu wydarzeniu.

Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.