Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy bardzo miło w towarzystwie młodych recytatorów i ich opiekunów, a także utworów znakomitego pisarza Aleksandra Fredry.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z twórczością Aleksandra Fredry”, organizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 – Rokiem Aleksandra Fredry. Związane jest to z 230 rocznicą urodzin tego wybitnego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich.

W konkursie wzięło udział 29 uczestników z terenu Gminy Borki. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Aleksandra Fredry, upowszechnianie kultury żywego słowa, kształtowanie wyobraźni i promowanie talentów recytatorskich.

Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy włożyli wysiłek w przygotowanie i starali się jak najlepiej zaprezentować się na scenie. Przy ocenie występów komisja oceniająca zwracała uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nagrodzeni w kategorii klas I-IV

I miejsce Aleksandra Czyżak (ZPO w Borkach)

II miejsce Nikola Śliwińska (ZPO w Borkach)

III miejsce Jakub Budzyński (ZPO w Woli Osowińskiej)

Wyróżnienia:

Zuzanna Karwowska (ZPO w Borkach)

Błażej Niewęgłowski (SP w Krasewie)

Hanna Salata (ZPO w Borkach)

Nagrodzeni w kategorii klas V-VIII

I miejsce Julia Skowron (ZPO w Borkach)

II miejsce Natalia Krzyżanowska (SP w Tchórzewie Kolonii)

III miejsce Magdalena Suska (SP w Krasewie)

Wyróżnienia:

Lena Niewęgłowska (SP w Tchórzewie Kolonii)

Kinga Ostrzyżek (SP w Woli Chomejowej)

Oliwia Bajdak ( ZPO w Borkach)

Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i podziękowania za udział. Laureaci otrzymali także nagrody w postaci książek, gier i gadżetów.

Gratulujemy wszystkim występującym. Trzymamy kciuki za rozwijanie talentów i umiejętności recytatorskich.

Serdecznie dziękujemy opiekunom za czas poświęcony na przygotowanie recytatorów.

Cieszymy się, że utwory Aleksandra Fredry zostały pięknie zaprezentowane i pamięć o pisarzu utrwalona i zapamiętana.