W ubiegłą niedzielę, 24 września, na terenie naszej gminy odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Dokopiny w Olszewnicy, to nie tylko okazja do uczczenia ziemniaka, ale także niezapomniana dawka muzyki i dobrej zabawy.

Na scenie tego wyjątkowego festiwalu zaprezentowały się zespoły śpiewacze z terenu naszej gminy, a także goście specjalni z powiatu radzyńskiego. Ich występy były pełne pasji i miłości do tradycji oraz regionu, który nas łączy. W piosenkach królowała tematyka ziemniaka, który stanowi nieodłączny element naszej kultury, a także ta dotycząca codzienności, która zawsze ma w sobie coś magicznego, gdy jest przekazywana przez utwory śpiewane.

Po emocjonujących prezentacjach artystycznych przyszedł czas na wręczenie przez Wójta Gminy Borki, Radosława Sałatę, pamiątkowych podziękowań zespołom za ich zaangażowanie i talent. To chwile wzruszenia i uznania dla tych, którzy poprzez śpiew pielęgnują naszą lokalną tradycję.

Atmosfera tego dnia była nie do opisania – pełna radości, śmiechu i wspólnego świętowania. Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Starosta radzyński, Szczepan Niebrzegowski, oraz Wice Starosta, Michał Zając. Nie zabrakło również licznych zaproszonych gości, w tym Sekretarza Gminy Borki Wioletta Labus, Przewodniczącej Rady Gminy Borki, Danuty Kucio, wraz z radnymi i sołtysami z terenu gminy.

Dokopiny w Olszewnicy to nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale także dowód na to, że nasza gmina to miejsce, gdzie tradycja i wspólnota mają szczególne znaczenie. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie, które sprawiły, że to wydarzenie było tak wyjątkowe. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

#DokopinyOlszewnica #ŚwiętoZiemniaka #MuzykaILokalnaTradycja #WspólnaRadość