W sobotę 3-go września odbyło się Narodowe Czytanie “Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Borkach Paulina Ryndak-Gołoś przywitała wszystkich uczestników oraz słuchaczy rozpoczynając tym samym tegoroczną edycję. Wójt Gminy Borki Radosław Sałata odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a następnie płynnie przeszedł do odczytania “Świtezianki”. Kolejne fragmenty przeczytała z-ca Wójta Ewa Mateusiak, Dyrektor GBP w Borkach Paulina Ryndak-Gołoś, p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Borkach Michał Nowacki oraz pracownik GOKiS Magdalena Kępińska. “Pierwiosnka” oraz “Panią Twardowską” przeczytały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej, którym dziękujemy za włączenie się do akcji.
Do zobaczenia za rok!