W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości GOKiS zorganizował:
– Cykle Wieczorów Kina Patriotycznego w Gminie Borki. Udział wzięło ponad 200 osób. Kinomani mogli obejrzeć takie filmy jak „Pianista”, „Korczak”, „Kanał”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Wyklęty”, „Katyń”, „Upadek” oraz „Przedwiośnie”.
Filmy oglądali uczniowie z ZPO w Woli Osowińskiej, członkowie Gminnej Rady Seniorów oraz Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz wszyscy zainteresowani filmami patriotycznymi.
– Cykle Wieczorów Pieśni Patriotycznej w większości sołectw Gminy Borki. Udział wzięło ponad 200 osób. Pierwszy odbył się w GBP w Borkach razem z członkami Gminnej Rady Seniorów, młodzieżą z zespołu „Mięta”, GOKiS oraz seniorami z Bork. Następne Spotkania odbyły się w Krasewie, Olszewnicy, Sitnie,Osownie, Nowinach, Starej Wsi,
Woli Chomejowej, Woli Osowińskiej oraz Tchórzewie Kolonii. Współorganizatorami były Sołectwa, Zespoły Śpiewacze, Koła Gospodyń Wiejskich,Szkoły, Stowarzyszenia oraz GOKiS.
– Co miesięczny Konkurs na Najpiękniejszy i Najciekawszy Strój Patriotyczny, gdzie dzieci i młodzież mogli wygrać jakiś drobny upominek.
– Dzień Stroju Patriotycznego, który odbywał się co miesiąc w Szkołach na terenie Gminy Borki.
– 23.08.2018r- Wycieczka do Dęblina na Centralne Obchody 100- lecia Lotnictwa Wojskowego. Udział wzięło ok.25 osobowa grupa mieszkańców naszej Gminy. Uczestnicy wycieczki oglądali pokazy lotnicze, statyczną wystawę samolotów.
– 27.09.2018r- Wycieczka do Kina na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” Udział wzięło ok 60 osób z terenu Gminy Borki.
– 02.10.2018r.-Cykliczny już II Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Biało-Czerwonej „Uśmiech Orła” w tym roku udział wzięło 61 uczestników śpiewających oraz pięknie grających na instrumentach.
– 24.06.2018- Konkurs na Potrawę Biało-Czerwoną podczas II Gminnego Turnieju Wsi
w Woli Chomejowej.
Udział wzięły Koła Gospodyń z Woli Chomejowej, Olszewnicy, Osowna, Tchórzewa, Krasewa, Nowin, Sitna otaz Grupa Wokalna „Siew” z Woli Osowińskiej. Pomysłowość Pań przerosła oczekiwania i wyobraźnię organizatorów. Już same nazwy były wspaniałe „Niepodległościowe granaty Chomeja”, „Ułańskie bagno”, „Na żołnierski głód”… Kształty i kolory rewelacyjne, nie wspominając o smaku. Komisja z ogromną trudnością wyboru postanowiła nagrodzić trzy zespoły śpiewacze:
I miejsce Wola Chomejowa
II miejsce Osowno”