· 

Cóż to była za wycieczka 👌😃✈️🚎🚍🚋🚞

Młodzież z projektu Strefa Wysokich Lotów w Borkach, realizowanego w Program Równać Szanse zorganizowała sobie dwudniową wycieczkę do Gdańska. Nie była to zwykła podróż, ponieważ odbywała się różnymi środkami transportu, od autobusu szkolnego, samolot, kolejkę podmiejską, tramwaj, na pociągu i samochodzie osobowym skończywszy.

Pierwszy dzień zaczęliśmy na lotnisku w Lublinie, gdzie dostaliśmy się autobusem gminnym🚍. Młodzież zobaczyła jak wygląda odprawa i cały proces wejścia na pokład samolotu.

Dla młodzieży był to pierwszy lot w życiu.✈️✈️

Pogoda dopisała i widoczność z góry była rewelacyjna. Największe wrażenia zrobiły start, wzbicie się w powietrze i lądowanie na ziemi. Z lotniska kolejką podmiejską udaliśmy się na miejsce noclegu, które znajdowało się w centrum Starego Miasta, zaraz przy Motławie. Z Dworca Głównego w Gdańsku, z pomocą aplikacji trzeba było dojść pieszo. Jak się okazało- na początku nie było to takie proste. Gdańsk jest przecież dużym miastem.

Po zakwaterowaniu, młodzież znalazła miejsce na obiad. Wspólnie doszli do porozumienia i zamówiliśmy pizzę. Po obiedzie tramwajem udaliśmy się nad Morze Bałtyckie. Niektórzy zobaczyli je po raz pierwszy. Moczenie stóp nie wiadomo kiedy przemieniło się dla niektórych w kąpiel 🤷‍♂️🤦 Tej siły i wielkiej chęci kąpieli niestety nie dało się zahamować, tym bardziej, że pogoda była upalna, ale woda w morzu znacznie mniej😆.

Wieczorem udaliśmy się na spacer pod pomnik słynnego Neptuna. Stare Miasto nocą wygląda pięknie, mimo później pory tętni życiem, międzynarodowymi rozmowami i muzyką.

Pełni wrażeń młodzież grzecznie poszła spać o godzinie 23.00 😉😆, żeby mieć siły i energię na kolejny dzień.

Drugi dzień rozpoczęliśmy śniadaniem w Żabce- hot dogi są przecież pyszne o każdej porze 😉.

Najedzeni udaliśmy się ( oczywiście pieszo i z mapą w ręku) do Muzeum Deja Vu, gdzie zrobiliśmy mnóstwo fajnych zdjęć. Nietuzinkowe miejsce z licznymi ściankami do instagramowych fotosów – polecamy, naprawdę robi wrażenie.

Następnie wymeldowaliśmy się z hostelu i autobusikiem podmiejskim dostaliśmy się na Dworzec PKP, skąd pociągiem wróciliśmy do Radzynia Podlaskiego. Kilkugodzinna podróż minęła bardzo szybko. Przy okazji przesiadki w Warszawie musieliśmy się sprężyć, by zdążyć na kolejny pociąg, ale wszystko się udało i zgodnie z ustaleniami wróciliśmy do domu.

Wycieczka pełna wrażeń, emocji i nowych doświadczeń. Po niej poruszanie się po dużym mieście już nie będzie kłopotliwe.

Młodzież zgodnie stwierdziła, że następnym razem będą już mądrzejsi i bardziej doświadczeni. I chętnie pojechaliby jeszcze dalej…może nawet za granicę.

Wycieczka finansowana z projektu Strefa Wysokich Lotów w Borkach z Programu Równać Szanse Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Fundacja Civis Polonus.

Zapraszamy do obejrzenia 1 części zdjęć z podróży.