Niedziela 2 kwietnia 2023 roku w Gminie Borki upłynęła pod znakiem XXII Spotkania z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta wraz z procesją z palmami. Następnie wszystkie zespoły oraz goście udali się na halę sportową w Woli Osowińskiej, gdzie dalszą część spotkania poprowadził p.o dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Michał Nowacki.  Zespoły biorące udział w konkursie przygotowały  stoiska z tradycyjnymi potrawami wielkopostnymi i wielkanocnymi oraz kolejno wykonywały pieśni wielkopostne.

W konkursie na najbardziej okazałą palmę komisja wyróżniła: KGW z Olszewnicy, Stowarzyszenie Nasza Wspólna Sprawa ze Starej Wsi, Zespół Śpiewaczy z Talczyna oraz KGW Paprocie z Krasewa.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty również konkurs na najpiękniejszą pisankę, ocena komisji jest następująca:

I miejsce – „Olszewianki” z Olszewnicy

II miejsce – KGW Osowno

III miejsce – Urszula Marzec

W konkursie na tradycyjną potrawę wielkopostną i wielkanocną, komisja dokonując oceny potraw przygotowanych przez zespoły stwierdziła, że włożone serce, ogrom pracy oraz kunszt kulinarny jest na bardzo wysokim poziomie z uwagi na co doceniła wszystkie przygotowane stoiska.

Wyrażamy uznanie dla uczestników za trud włożony w przygotowanie stoisk z potrawami, zaangażowanie oraz dbałość o korzenie swojej Małej Ojczyzny.