Bierzemy udział w realizacji projektu Odlotowa Polska. Etap I. Projekt ten ma na celu promowanie walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturowych oraz historii i potencjału gospodarczego polskich gmin. Zaczynamy od województwa lubelskiego. Jesteśmy w trakcie kręcenia filmu o Gminie Borki i o Gminie Czemierniki.

Partnerami projektu są: Gmina Borki, Powiat Radzyński, Gmina Radzyń Podlaski, Miasto Radzyń Podlaski.

Honorowy Patronat objął: Minister Aktywów Państwowych, Senator RP Grzegorz Bierecki, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Radzyński  (Odlotowy Powiat Radzyński), Wójt Gminy Borki (Odlotowa Gmina Borki).

Wsparcie finansowego udzielili nam: Grupa Azoty Puławy, PGE Dystrybucja, Fundacja Grupy PKP, Gmina Borki.

Głównym realizatorem projektu jest Fundacja My Słowianie.