W dniach 13 i 27 listopada 2021 r. odbyły się wyjazdy do Teatru im. H. Ch. Andersena
w Lublinie w ramach projektu ZAMIAST SMARTFONA WYBIERAM KULFONA realizowanego w GOKiS wraz ze Stowarzyszeniem Kreatywne Borki i finansowanego przez Fundację PZU.

Podczas pierwszego wyjazdu (13.11.2021 r.) dzieci z klas I-III miały okazję obejrzenia spektaklu „Słowik i Babka Natura”, który pokazuje problemy współczesnego świata- czy można żyć w zgodzie z naturą, ale też postępem cywilizacyjnym.
Spektakl familijny przede wszystkim okazał się świetną prelekcją dla dzieci, ponieważ porusza tematy o szanowaniu siebie na wzajem i środowiska wokół nas w świecie Internetu, pospiechu, braku rozmów i prawdziwych kontaktów miedzy ludźmi a naturą.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorką (p. Kingą Matusiak-Lasecką) które stanowiło przedłużenie teatralnej rozmowy na temat obejrzanej sztuki.
Dzieci mogły wyrazić swoje wrażenia i poznać scenę od kulis.

27 listopada dzieci ponownie zagościły w teatrze im. C.H. Andersena. Tym razem uczestniczyły w warsztatach „Idzie lalkarz światem”, na których zapoznały się z historią, budową oraz zastosowaniem lalek teatralnych. Podczas 50-minutowej lekcji poznały 5 podstawowych form lalkowych (pacynki, marionetki, kukły, stolikówki i jawajki).
Spróbowały własnych sił w animacji każdej z form.

Uczestnikom projektu bardzo podobał się zarówno spektakl, jak i warsztaty.
Szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu z nadzieją na kolejne przygody z teatrem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdów:)