W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 26 września 2020 r. odbył  się II Rowerowy Rajd Kierunek Borki. I bardzo dużo się działo.

We Wrzosowie zostaliśmy bardzo mile przyjęci, nawet słodkim co nieco przygotowanym przez naszą koleżankę 🙂 Przez godzinę słuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści wielkiego pasjonata historii Wrzosowa Marka Korulczyka. Mógłby o tej miejscowości opowiadać godzinami, ale czas nas gonił, ciemne chmury zresztą też 🙂 W wielkim skrócie przybliżył nam historię Wrzosowa, ludzi z nim związanych oraz historię….. stołu. Dużego, drewnianego, już odrestaurowanego, z ciekawą historią i miejmy nadzieję, że z ciekawą przyszłością. O nim pewnie jeszcze usłyszymy a do Wrzosowa z pewnością niebawem wrócimy. Składamy serdeczne podziękowanie za tą historie a sołtysowi i radnemu RG Adamowi Królowi za udostępnienie sali i możliwość spędzenia tej godziny z ciekawą historią.

Drugim punktem naszej sobotniej wyprawy była Wola Osowińska, Dzięki współpracy z GOKiS w Borkach także zostaliśmy mile przyjęci przez dyr, Małgorzatę Kulikowską, która przygotowała dla nas ognisko oraz zapoznała nas z parkiem oraz pałacykiem w Woli Osowińskiej. W parku mieliśmy także spotkanie z Dewajtisem 🙂 czyli z ogromnym, starym i niesamowitym… dębem. W czasie pobytu w Woli sprawna ekipa MOSiRu z dyr. Agnieszką Włoszek na czele zajęła się także upominkami dla wszystkich uczestników rajdu. I miejmy nadzieję, że wszystkim przypadły do gustu. 
Były to gadżety Europejskiego Tygodnia Sportu oraz upominki zakupione ze środków Grupy dr Gerard, za co serdecznie dziękujemy.
Słowa podziękowania należą się także Wójtowi Gminy Borki Radosławowi Sałacie za objęcie Patronatem tej imprezy a także niezawodnej dla nas marce Cyklo Ski Serwis za zabezpieczenie techniczne. Dzięki temu wszyscy czuli się dużo bezpieczniej.

Pewnie o kimś czy o czymś zapomniałem, ale najważniejsze, ze nikt nie narzekał, wszyscy wrócili uśmiechnięci no i zdążyliśmy przed deszczem 🙂
ps. (relacja oraz część zdjęć zaczerpnięta z MOSiR Radzyń jedziemy )
fot. Janek Obroślak GOKiS (część zdjęć)