Rajd Rowerowy „Kierunek Borki” / 8 sierpnia. (Relacja zaczerpnięta z MOSiR Radzyń jedziemy)

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim a imprezę swym Patronatem objął Wójt Gminy Borki Radosław Sałata. Ponad 50 osobowa grupa wyruszyła przez Białą, Borowe, Olszewnicę, most na Rudzie w kierunku Woli Osowińskiej. Powoli, ale z animuszem dojechała do celu, który był głównym punktem sobotniej wyprawy.

Wszyscy byli bardzo miło przyjęci w GOKiS Borki /z siedzibą w Woli Osowińskiej/ a dzięki gościnności dyr. GOKiS Małgorzaty Kulikowskiej „rajdowcy” mogli liczyć na odpoczynek, kawę, herbatę, pieczone kiełbaski a także zostali obdarowani gadżetami i ciekawymi wydawnictwami związanymi z gminą Borki. Cztery osoby otrzymały także książki „Klucz borkowski” z dedykacją wójta Radosława Sałaty. Tak na marginesie można dodać, że w czasie pobytu w Woli powstał już pomysł kolejnej wyprawy w te okolice. Na tym terenie wiele ciekawych rzeczy można jeszcze zobaczyć.

Wola Osowińska to także prężnie działające Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego a dzięki pomocy Prezesa tego Stowarzyszenia Krystyny Kożuch można było zobaczyć Muzeum Regionalne. Kto był tam pierwszy raz, był bardzo mile zaskoczony. Ciekawe miejsce, piękna historia i dużo prostych ale przepięknych eksponatów. A gdy dodamy do tego lokalne słodkości i inne wyroby kulinarne to…… 🙂

Zachęcamy do obejrzenia na YouTube filmiku
„Zajrzyjmy do muzeum w Woli Osowińskiej”

Droga powrotna to Osowno, Borki, Sitno, Paszki Małe, Paszki Duże i Zabiele. Zgodnie z planem cała impreza trwała 5 godzin a przejechaliśmy ok. 35 km. Na rajdzie nie zabrakło także Grupy Rowerowej „LO i Przyjaciele” a ich obecność to zawsze dużo energii, humoru i pozytywnego podejścia do rzeczywistości. Nad całością czuwała dyr. MOSiR Agnieszka Włoszek. Może trochę „zdalnie” ale dbała o wodę, apteczkę czy pomoc w podwiezieniu kogoś 🙂.

Niezawodny Cyklo Ski Serwis w tym rajdzie nie mógł uczestniczyć ale nie zapomniał o współpracy z MOSiRem. Przed wyjazdem w godz. 9.00 – 10.00 pod pływalnią można było sprawdzić stan techniczny roweru czy dokonać drobnych napraw. To bardzo ważne przed każdym wyjazdem w trasę.