Gorąco w powietrzu… gorąco na scenie… gorąco na parkiecie…
21 lipca to dzień, w którym scena w Sitnie świętowała XX Jubileuszowe Spotkania Teatrów Wiejskich Teatr w Opłotkach. Koło Gospodyń Wiejskich w Sitnie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej oraz Wójt Gminy Borki wraz zaproszonymi teatrami, widzami i mieszkańcami gminy spędzili upalne popołudnie oglądając prezentacje teatrów wiejskich.
Byli z nami ks. Kanonik Stefan Kurianowicz, pan Józef Obroślak (zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie) oraz radni powiatu radzyńskiego pan Michał Zając i Andrzej Chojnacki.

Na scenie kolejno można było obejrzeć:
– Teatr Wiejski z Sitna w sztuce „ Babska polityka”,
– Stefania Banucha z Trzcińca w monologu „ Moje życie to kabaret”,
– Zespół „ Jarzębina” z Paszenek w sztuce „ Sąsiedzi”,
– Zespół „ Zawsze Razem” z Woli Gułowskiej w prezentacji „Okrężne u Sołtysa”.
Po zakończeniu prezentacji rozdano podziękowania i nagrody dla występujących aktorów i grup.

Drugą częścią wydarzenia był obiad regionalny ( np. pyszne drożdżowe „ makówki”) oraz zabawa pod gołym niebem z
„ Kapelą spod Lublina”.

Dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki którym Jubileusz mógł się odbyć:
Gminie Borki, Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie oraz Starostwu Powiatowemu w Radzyniu Podlaskim.

W przyszłym roku będziemy świętować 100 lecie Teatru Wiejskiego z Sitna, dlatego już dziś ślemy do wszystkich zaproszenie.
Za uczestnictwo dziękują: GOKiS, KGW Sitno i Wójt Gminy Bork.