6 stycznia 2019 r. w hali sportowej w Woli Osowińskiej, odbył się niezwykły koncert, którego hasło przewodnie- „Życzymy zdrowia Pani Irenie” – wypływa z głębi serc wielu pokoleń wychowanków i współpracowników emerytowanej nauczycielki, Ireny Skowron.
Pani Irena od 55 lat mieszka, pracuje i aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego, dlatego jej nieobecność pośród nas od 26 sierpnia ubiegłego roku i powód tej nieobecności – zmaganie
z poważnymi problemami zdrowotnymi, po przebytych udarach i amputacji nogi – odczuwamy tutaj bardzo boleśnie.
Pragnąc wspomóc długotrwałe leczenie i rehabilitację, powołaliśmy Komitet Społeczny, by we współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych, Zespołem Szkół Rolniczych, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, Towarzystwem Regionalnym, Kołem Gospodyń Wiejskich i Chórem Parafialnym – zorganizować koncert charytatywny i zbiórkę do puszek.
Patronat honorowy objął Wójt Gminy Borki – Pan Radosław Sałata, organizacyjnego wsparcia udzielił również Starosta Radzyński- Pan Szczepan Niebrzegowski.
W pięciogodzinnym koncercie wystąpili przedstawiciele różnych pokoleń i różnych środowisk – nie tylko z Gminy Borki. Licznie zgromadzona publiczność mogła oklaskiwać zarówno zespoły wokalne i taneczne- jak tez solistów.
Podczas występów przedstawiono multimedialne prezentacje materiałów archiwalnych, głównie fotografii, obrazujących wielostronną owocną działalność Pani Ireny, wykraczającą poza naszą miejscowość, gminę czy powiat.
W przerwach prowadzona była aukcja przedmiotów, podarowanych zarówno przez instytucje (m.in. GFN i Spomlek) jak i liczne osoby prywatne. Organizatorzy przygotowali także loterię oraz kiermasz ciast i kartoflaków z soczewicą.
Całkowity dochód z imprezy wraz ze zbiórką do puszek wyniósł 25 000 zł i w takiej kwocie został przekazany na leczenie i rehabilitację Pani Ireny.

Koncert dla Pani Ireny- występy dzieci , zespołów śpiewaczych,Mięta, Git,gimnastyka artystyczna i zumba z Pawłem Jabłońskim. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim wykonawcom za cierpliwość w oczekiwaniu na prezentację, co nie było łatwe- koncert trwał 5 godzin !!!😘😘😘😘