W lutowy weekend (02/03) 2019 roku  w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się drugi konkurs modelarski pod nazwą „RAFAŁKI” pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz Starosty Powiatu Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.
Nazwa konkursu zaczerpnięta została od nazwy pilotów z dywizjonu 303 PSP na zachodzie w latach 1940/1946. Na samolotach tego dywizjonu malowany był kod identyfikacyjny RF.
Organizatorami była Gmina Borki, GOKiS oraz GBP Borki.
Na konkursie wystawiono modele plastikowe oraz kartonowe. Dedykowany był on dla modelarzom indywidualnym oraz klubom  modelarskim.
Wystartowało ok. 100 uczestników wystawiając  ponad 200 modeli samolotów pojazdów, okrętów, budowli, figurek. Młodzi uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe medale i dyplomy jak też upominki w postaci modeli.W kategorii junior laureaci dostali pamiątkowe medale dyplomy oraz nagrody rzeczowe.