„A witajcie przyjaciele na polanie tej zielonej.
W górę serca dziś wesele, bo zebrane z pola plony”
Słowami pięknego dożynkowego poloneza zespół ” Pod Zielonym Dębem” rozpoczął tradycyjny obrzęd żniwny podczas Dożynek Wojewódzkich 2018 w Radawcu pod Lublinem.
Tegoroczny program pt. „Ziemio Ty piękna „ zawierał elementy nawiązujące do tematyki niepodległościowej. Treści programu zostały ze wzruszeniem i uznaniem przyjęte przez bardzo liczną widownię i uczestników tegorocznych Dożynek Wojewódzkich, w tym Pana Sławomira Sosnowskiego- Marszałka Województwa Lubelskiego.
Bez zbędnej skromności należy przyznać, że trzydziestoosobowa wielopokoleniowa grupa żniwiarzy i żniwiarek prezentowała się znakomicie a panie w strojach ludowych z Woli Osowińskiej z wdziękiem obtańczyły tegoroczny dożynkowy wieniec. Muzyczną oprawę zapewnił Pan Jarosław Stefaniak.
Możliwość uczestniczenia w tak dostojnej uroczystości była dla nas zaszczytem. Dziękujemy Panu Józefowi Obroślakowi z-cy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie za skierowane do nas zaproszenie, Panu Romanowi Pawelcowi – dyrektorowi Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Borkach
za udostępnienie autokaru, pani Izabeli Smogorzewskiej z GOKiS za możliwość korzystania z sali do ćwiczeń, wypożyczenie rekwizytów, druk tekstów i opracowanie okładki, OSP w Woli Osowińskiej za udostępnienie sali w remizie do scen zbiorowych.
Wszystkim wykonawcom – od najmłodszych poczynając poprzez młodzież i dorosłych debiutantów- serdecznie dziękuję za pracę i udział w programie na Dożynkach Wojewódzkich jak również na Dożynkach Gminnych, gdzie piosenką, pięknym słowem, serdecznością i życzliwą atmosferą pokonaliśmy wyjątkowo nieprzyjemny ziąb.
Po tak miłych doznaniach pozostaje życzyć sobie i wszystkim „ by za rok znów zebrać plon słoneczną jesienią.”
Alina Kryjak

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia 🙂

 

Więcej zdjęć można obejrzeć klikając w linki poniżej: